Såg att Dannyboy (en av grabbarna på Kreta) har satt ihop en film från sommaren där nere och lagt upp på FB. Jag fick min egna lilla snutt i filmen, nämligen ett ”week of the Kenza”-klipp haha! Det finns inte ord för hur roligt vi hade där nere, saknar det så himla mycket! Saknar mina favoriter på Eclipse!
Kreta är verkligen världens bästa ställe. Maten, stranden & havet, människorna, nattlivet… ÅÅH. Har ni inte varit där? Åk dit!! =)
Gillar ditt sätt att skilja på privat och arbetsliv – den respekt du har för dig själv och för människor runt omkring dig. Lyckoönskningar från bakomljudet
kreta är bäst! vill sommar jobba där, hur kul som helst ju=D
jag var faktiskt där i slutet av mitt sommarlov.. min första gång jag var där AND I LOVE T!=D
vi var vid chania, jätte fint överallt och så himla gulligt !
Hej! Vi är två tjejer från Örebro med klackarna i taket, Linnéa född -90 och Elina -92. Här i bloggen kan du följa oss dag efter dag, hoppas du gillar den!
Du, på bilden när du har en ölhävarhatt på dej sitter det en tjej jämte men ett kors-halsband, hon bor typ vid mej å jag mötte henne oxå på Kreta i somras =) hennes syrra jobbar på kaffestugan i stalos…
Kenza, måste bara säga att du är otroligt inspirerande. Du är en brud som verkar ha så sjukt (ursäkta ordvalet) jävla kul men samtidigt så för du dig respektfullt och utstrålar professionalitet. Du verkar ha en otroligt intressant vardag.
Jag beundrar faktumet att du vid redan arton års ålder har kommit så långt som du gjort med din karriär, ditt liv. Du ska vara stolt över dig och absolut inte bry dig om folk som gör allt för att trycka ner dig. Du verkar vara en vettig tjej så jag tror du är stark nog att skaka av dig skitsnacket men bara så du vet, den enda anledningen till att de människorna säger och skriver sådana saker beror på egen osäkerhet och avund.
kram
Märks att du inte testat Rhodos om du tycker Kreta har bra fest Var på Kreta och där fanns typ 2 barer? På Rhodos finns det hur många som helst och det var så sjuuuuukt mycket trevligt folk! GALNA PARTYKVÄLLAR jämfört med Kreta Massa svenskar, norskar & danskar också vilket är sååå kul!
2009-09-29 @ 21:45:16
Postat av: lisafisa
Tycker det är grymt kul att vi får se Nadja lite mer, hon är väldigt vacker!
Heej Kenza! Hoppas att allt är bra med dig!
Jag tänkte fråga dig en sak, om du kanske kunde göra reklam för min blogg på din blogg, för att jag håller på att söka bandmedlemmar… Jag vill fixa ihop ett band som spelar Tokio Hotel låtar och typ kanske kommer på egna. http://www.Tokiohotelforlife.blogg.se heter bloggen och jag är 15 år. Du kan gärna få skriva att jag sjunger och att jag säker en gitarrist,basist och en trummis:D Helst i min ålder
Tack så mycket i förhand!<3
Jag såg dig på omslaget av Frida idag!
Du är jättefin och en jättebra förebild!
Kram<3
2009-09-29 @ 21:53:54
Postat av: Elin
hej kenza! hoppas det är bra på kreta för jag ska dit om ca 3 veckor!!:) vilken tid på året va du där? längtar verkligen!
du sr ut att ha ganska roligt:)
Hej Kenza!
Jag undrar hur du gör med dina linser när du badar och sånt där och använder du dom hela tiden, eller har du glasögon på kvällarna och så? =)
2009-09-29 @ 22:00:31
Postat av: Anonym
Ohhhh, jag är så avundsjuk… Dels för att du har varit där och dels för att du ser ut att ha så himla skoj…
2009-09-29 @ 22:01:38
Postat av: martinaaaa
har varit på precis samma ställe. Eclipse. SÅ JÄVLA FAN SJUKLIGT UNDERBART! Danny, Martin, Tim.. Fan. Jag saknar det. Vill tillbaka nu nu nu. Kenza, kan du inte bara plocka med dig mig och boka första bästa till platanias nu.. Genast..
2009-09-29 @ 22:01:50
Postat av: babby
Tipsar dig om denna tjejens blogg om du älskar Malta! Hon ska nänligen FLYTTA dit och söka jobb som fastighetsmäklare!!
Kenza när du la upp en bild på Zara skorna med nittar trodde jag aldrig jag skulle fina min storlek. Men det gjorde jag idag. Jag brukar ha 39 i zara skorna men i dom har jag 38. Hoppas du med hittade dem
Kom just hem från Platanias, Chania-kusten…Härligt på Kreta….Älskar Kreta. Sjöng gospel på Clubs…Kolla bloggen min….Kolla in Färjan kanal5, avsnitt5, Måndagen den 5 Okt. Kl.20.00. Medverkar då. repris 9 Okt….Kram. Färjan-Ruth, Båtpastorn
Vad härligt det såg ut!
Jag och min pojkvän har ju tänkt resa nån stanns snart och jag kommer helt klart att föreslå Kreta! Fast jag har varit där ;P dock väldigt länge sen….
just nu pågår det en tävling i min blogg om ett exklusivt läppglans från ett kalasbra märke
kika in min sminkblogg! Passa på nu, det är mindre än 24 h kvar …
Kenza, Du är så himla vacker alltså. Hur kan man vara så naturligt vacker? Jag är VERKLIGEN avundsjuk på dig. Graow säger jag bara, (NEJ inte lesbisk) haha, har pojkvän. (: XOXO / Caroline
Åhh jag håller med dig! Jag älskar kreta! Min mamma, syrra och jag var där nere samtidigt som du var där nere första gången i sommras Vi åkte samma flyg som du
Hej Kenza! Jag undrar en liten sak. Säkert en jätte konstig fråga men vad är skillnaden mellan unika besökare och sidvisningar ? Vad menas med sidvisningar ? JÄTTE TACKSAM FÖR SVAR
Besök gärna min blogg =). i centrum just nu i min blogg är att jag skriver om min bröst operation om hur det går och allt. Svarar på frågor om du vill ställa några . Skriver även om annat som händer i mitt liv och det jag gillar
Mvh Camilla
PS. just nu sitter jag och lyssnar sönder Tokio Hotels Humanoid och Automatic :D TOKIO HOTEL! =)
En af danmarks største mode blogge, med over 200 besøgende om dagen. Jeg skriver alt lige fra mode til politik – har lavet indlæg om selvtilld som blev et af de mest læste. Er lige nu på jordomrejse med familien. Hvor jeg er nået til sydamerika
Hej .
Vill bara säga att från början varit helt anti dig kissie och bella och alla de andra, nu är det nästan så att jag måste läsa din blogg . Du verkar mer jordnära så keep up the good work
Postat av: filip - datornörd, modell och allmänt störd
Oh crap, nu längtar även jag utomlands.. om du bestämmer dig för att åka iväg rätt snart men inser att du kanske behöver någon med stort hår (se blogg) så är det bara att höra av sig – jag ställer upp!
Men du har ju typ bara semestrat på kreta så tycker inte du kan säga att det är bästa platsen – det finns en heeel de inderbara platser på jorden – u har bar ainte upptäckt dem ännu! Tycler ja du ska göra.
2009-09-30 @ 07:01:08
Postat av: nina
om du fick välja skulle du helst bo på kreta eller sverige
Är det inte rätt dyrt på Kreata? Vad kostar mat, drinkar osv? Är det inte säsong för att åka dit nu i oktober? Jag och kompis är jättesugna på en sista-minuten, vi är ute efter värme, sol, bad och goda drinkar och party såklart! Haha! Tror du att det är läge för det nu på Kreta??
Är jättetacksam för svar
Jättebra blogg förresten
/ Hanna.
2009-09-30 @ 08:03:29
Postat av: emilia
Grymt snygg kille 4 bilden. vart hittar man honom? fniss hehe. hadde du kul då?
Hej!
Har precis köpt ett par Dr. Martens, skulle vara kul att se hur du matchar dina, med vilka andra kläder osv.
2009-09-30 @ 08:29:42
Postat av: Emma
Heej! Din blogg är jätte bra! Tummen upp
Har en fråga som jag verkligen, verkligen önskar att du skulle kunna svara på. Jag undrar hur mycket (på ett ungefär) din tandreglering kostade?
Jag skäms nämligen jätte mycket för mina tänder och skulle vilja få de fixade. Uppskattar verkligen ett svar! Ha det finast!
2009-09-30 @ 08:32:57
Postat av: dagga
- den frågan nån ställde ifall du var muslim var jag nyfiken på haha en bra fråga..
Kenza jag gillar dej som fan.
Men gumman Kreta haha det ÄR defintivt inget as bra drag där …herregud det finns typ 4 barer splendid, eclipse ,destilj och mylos jag bodde i platania i en och en halv månad fan man spydde ju till slut på tristessen på "bargatan" ne du testa nåt nytt Magaluf , agia napa, ibiza eller alanya där har du "riktiga party städer"
jag håller med!har varit där 21 gånger varje sommar i 10 år och även jobbat där på en nattklubb så jag kommer alltid att åka dit sen när jag har man och barn med.och skaffa mig ett hus där som pensionär!
ska du åka nästa sommar igen?
jag drömde om dig inatt, jag var på nån festival i en skog med mina kompisar och så var du där, så kom du fram till mig och frågade om jag hade kul och så sa du att jag var jättefin i håret. och du var som vanligt skitsnygg!!
Skojjar du, Grekland är asnajs och jag vill dit NU!
Prova Mikonos, jävligt ball Ö
2009-09-30 @ 10:10:06
Postat av: L i n n e a P h i l i p s s o n
det var det bästa inlägget du kunde skrivit just nu kenza : ) vi åker till kreta på söndag.. så dina ord va behövliga : ) nu kna man se fram emot det ännu mer !!! tack !!
Är ni också bekymrade över den rådande Vitamin well's-hysterin som råder i bloggarnas vardag? På bloggen Juxigt tittar vi närmare på detta fenomen och bloggvärlden dissikeras och granskas ur ett samhällskritiskt perspektiv.
Fast jag inte känner dig så blev jag jätte glad när jag såg din intervju med TH. Fy fan du var GRYM! Riktigt bra frågor och väldigt charmig var du, du borde bli reporter. Kan du hantera din nervositet så bra när du träffar dina största idoler kan du ju hantera den med allt! Lycka till Kenza jag är jätte imponerad av dig!
Hej! Jag kom faktiskt hem från Kreta igår. Döör, vill verkligen inte vara hemma i detta höstväder. Hade också väldigt kul på eclipse men det var ganska lite folk nu när det är lågsäsong, vilket är tråkigt:(
Det jag gillar med din blogg är att den skiljer sig från alla andras modebloggar (kissie, blondinbella, mogi etc). Du har ju faktiskt något bakom pannbenet – vilket inte många andra har!
Dessutom gillar jag att du kan lägga upp crazy bilder och inte bara bilder där du vet att du ser skitsnygg ut. Crazy är bra. Supersnygg 24/7 är tråkigt.
So keep it up girl!
2009-09-30 @ 11:09:52
Postat av: Sarina
Hej, jag var faktiskt i Kreta för några veckor sedan (5-12 september). Faktiskt skönt ställe! Var dessutom till eclipse också, såg en av dedär killarna där, faktiskt ett rolit ställe! Vill åka dit igen as soon as possible!
OMG!!! minnen!! inte visste jag att du och jag har festat på samma ställe!!! Han är ju bartenden på Eclipse! :D:D fan vad kul jag och min kille har massor med bilder där ifrån! :D:D Kenza du är as snygg! När ska du göra mer modellbilder om man får fråga?
härliag bilder!
åhh jag var på kreta typ 2-3 gånger som liten men det ända jag kommer ihår var när jag var två och rymde upp i ett torn på en av stränderna
Men jag ska apsolut åka dit när jag blir lite äldre och då med vännerna! ;D
Åh kommer ihåg när jag åkte till Kreta förra sommaren det var skiit kul
2009-09-30 @ 15:02:10
Postat av: Malin
Hej jag kom just hem idag från kreta, har varit där i 1 vecka! Och fyfan va kul vi har haft det! Eclipse är verkligen bäst haha! saknar stället redan! Kram
2009-09-30 @ 15:02:22
Postat av: Ronja ♥
Min syster Natalie ska flytta dit och jobba så som Danny och Tim gör! Hon har faktiskt träffat dom, och det var lite kul för hon vet ju redan vad dom heter men sen så "gissade" hon vad Danny heter när hon åkte dit senast och han tyckte det var jätte coolt=) Ska hälsa på henne där borta när hon flyttar dit nästa år! Kanske ser man dig där? Gud vad coolt det skulle va, tihi. Kramar ♥
Min syster Natalie ska flytta dit och jobba så som Danny och Tim gör! Hon har faktiskt träffat dom, och det var lite kul för hon vet ju redan vad dom heter men sen så "gissade" hon vad Danny heter när hon åkte dit senast och han tyckte det var jätte coolt=) Ska hälsa på henne där borta när hon flyttar dit nästa år! Kanske ser man dig där? Gud vad coolt det skulle va, tihi. Kramar ♥
haha det stämmer, kreta är faktiskt världens bästa ställe, och därför åkar jag dit varje sommar .
2009-09-30 @ 15:57:15
Postat av: Audrina
Hej Kenza skulle du kunna lägga ut några bilder på dig när du gick i 6-7:an och säga lite vad du hade för stil ? kram
2009-09-30 @ 16:26:59
Postat av: Anonym
vilken mascara använder du?
snälla svara!
2009-09-30 @ 17:00:56
Postat av: Plutten
Varför lägger du aldrig upp bilder på din familj? Vore kul att se om du liknar mamma eller pappa mer. Lite kul så där
2009-09-30 @ 17:39:59
Postat av: Sofia
åh, jag saknar också värmen! vill verkligen åka till kreta nångång, har aldrig varit där! men i höst blir det egypten
förresten, jag har tänkt på det tidigare men aldrig kommenterat om det, jag tycker att du är jättelik anna sahlin på vissa bilder! håller du med? läser din blogg varje dag! kraam. <3
jag bodde på hotellet bedvid dig i juli stolt! och du har helt rätt, platanias är underbart
2009-09-30 @ 21:28:39
Postat av: victoria.
åh vad glad jag blir när du skriver så! åker till kreta imorgon för första gången
lär inte få se så mycket av utelivet om nätterna för jag åker med min pappa och lillasyrra men ska bli härligt ändå
Hej!
Sjukt det va på precis samma ställa jag va förra året i maj på eclipse bar kreta / platanias..
Träffade Kosta där hehe som du va tillsammans med på ett av korten Hade med skit kul där. Träffade du Leah, chis o dom med ? Kram
hej, jag måste säga du är nog den vackraste bloggaren någonsin, men du borde skära ner med de rödaläppstiftet ;/ eftersom du har stora läpper blit der för mkt ps älskar din jacka!!!!
Jag va på Kreta för drygt en månad sedan! En av dom roligaste sakerna jag gjort! Värmen,miljön, människor man träffar och allt är helt underbart! Saknar det så mycket, så förstår dig fullkomligt!
kom hem från 2 veckor på kreta igår!=) oxå mitt favorit ställe! varit där 3 ggr! vart brukar du åka när du är där>? jag gillar platanias bäst! du är ap snygg! puss h
2009-10-03 @ 20:05:03
Postat av: Helene
Der har jeg å vært eclipse er favorittstedet, miss it! hilsen norsk fan
2009-10-03 @ 23:44:23
Postat av: Sara
Har du fyllt läpparna med silikon eller? Din blogg suger, gå in på foki.blogg.se istället
2009-10-04 @ 12:30:50
Postat av: Sofie
Kan inte du publisera videon? eller består den bara av bilder?
(Din IP-adress sparas. Kommentarer som anses vara stötande mot mig eller mina nära raderas. Även spamkommentarer & kommentarer fulla med länkar raderas.)
Kenza Zouiten heter jag & jag är en 20-årig halvmarockansk tjej. Jag är egen företagare, hade en rolig webshow Kenza & Tyra show som blev Sveriges största webbtv-program, men går nu vidare som programledare för Kanal 5 & Modelljakten!
Jag har även mina egna sko- & klädkollektioner (Wildflower by Kenza samt Jofama by Kenza som säljs i hundratals butiker runt om i Norden) och jag har även en smyckeskollektion som heter Guldfynd by Kenza som säljs hos Guldfynd.
Här i Sveriges största blogg med ca 160 000 unika besökare varje dag skriver jag om min vardag, plåtningar, mode, tvinspelningar, resor, shopping & en massa annat skoj.
Ni hittar mig hos agenturen Elite Model Management
(Om ni kikar långt bak i arkivet är det inte så konstigt om ni blir lite förvirrade. Många inlägg har hamnat på fel datum osv när bloggen bytte bloggplattform)
Vad bra du var när du intervjuade Tokio Hotel!
=)
Diit vill jag också åka!
kan du ta upp den här frågan som dagens fråga
ÄLSKAR DIN BLOGG!
Är du muslim? Eller du kanske är muslim mne inte religiös? :p Tänkte bara det eftersom din pappa är marockan
gu va roligt! vill också åka utomlands!
Förstår att du saknar Kreta! Jag har alltid velat åka dit..
Muskelknutten är så jävla snygg
jag har vairt där 6 ggr
Fattar att du saknar det<3
Åh va jag vill åka till kreta nu!!
Kreta kanske man borde prova
haha, älskar bilderna
lade själv också upp massa bilder take a look
//H
du är jättesöt ^^
Du är så hilmans söt
!
Hej Kenza! Mer bilder på sötaste hunden Armani och dagens outfit hade suttit fint
. Precis som att allt sitter fint på dig!
Jag skulle jätte gärna vilja åka till Kreta.. Men jag har ingen som vill följa med..
himla härliga bilder ^^
va de han du gifte dig med?
Haha omg Kenza älskar ditt leende på sista bilden, så gulligt xD
Så jäkla sköna bilder verkligen
sötis!
Haha, fina bilder, hur var det på Kreta då?
Brunettbella här igen. Härliga bilder Kenza
Du är liak snygg som alltid. Spana in min GRMA blogg allihopa. Den e smaskig!
VINN EN EXKLUSIV BH!
Sugen på en bh värd 499kr? Kika in i våran blogg och följ instruktionerna om hur den kan bli DIN.
http://apieceofsisters.se
Härliga bilder!
Jag var där för 3 somrar sedan med min bästa kompis, vilket var skitkul! men jag är mer en person som gillar att upptäcka nya ställen,
gjorde det ont att ta håll i navlen? ((((:
lols, looks like a crazy night!
jag var där nu i höstas! Thailand slår nog det mesta!
Riktig fina o roliga bilder:):):)
fy fan vad härligt!
Vilka härliga bilder:)
Nu blev man ju sugen på att åka utomland direkt!
Jag ska till chania på torsdag, har du nå ställen att rekomendera? det är min första resa någonsin. Ska bli så underbart.
søte bilder
Gillar ditt sätt att skilja på privat och arbetsliv – den respekt du har för dig själv och för människor runt omkring dig. Lyckoönskningar från bakomljudet
Sweet pics!
ser så himla kul ut!!!:D
Seriöst du är perfektion, jag är avensjuk.
man har säkert roligare om man är så charmig och sådär som du. det tror jag.
Ohh.. Vill så gära åka dit!
Söt blogg föresten!
älskar bilden på dig med ölhjälmen. haha
haha göttiga bilder
Jag vill dit …
sjukt roligt du verkar ha haft det där
var faktiskt där samtidigt som dej, såg dej 2 gånger men vågade inte gå fram haha ;P
verkar som du hade det galet kul där
var faktiskt där samtidigt som dej och såg dej 2 gånger på kvällarna men vågade inte snacka haha ;P
var där 1 vecka efter du, du åkte hem samma dag som jag åkte dit=) vi va ofta på eclips och splendid=)
härliga bilder =)
Var på Kreta brukar du vara?
kreta är bäst! vill sommar jobba där, hur kul som helst ju=D
jag var faktiskt där i slutet av mitt sommarlov.. min första gång jag var där AND I LOVE T!=D
vi var vid chania, jätte fint överallt och så himla gulligt !
lovely photos!
Want to see photos of American girls abroad?
Visit me at http://www.fashionsnag.com!
åååh så kul
var utomlands förföra veckan,fast var på mallorca
kram
Jag har aldrig varit utomlands faktiskt, men planerar faktiskt att åka utomlands snart. Då får det absolut bli Kreta!
http://blackbetty.webblogg.se/
Alltså blir lite förvirrad, den där killen som är med på den 9:e bilden, är inte det Jayson? =P Om inte så är de skitlika iaf! =P
japp jag var där förr förra sommaren!! det var super mysigt i platanias!!
Hej! Vi är två tjejer från Örebro med klackarna i taket, Linnéa född -90 och Elina -92. Här i bloggen kan du följa oss dag efter dag, hoppas du gillar den!
http://klackarnaitaket.blogg.se
Du, på bilden när du har en ölhävarhatt på dej sitter det en tjej jämte men ett kors-halsband, hon bor typ vid mej å jag mötte henne oxå på Kreta i somras =) hennes syrra jobbar på kaffestugan i stalos…
När var de du skulle komma med i FRIDA? Måsteju köpa
Fina bilder!
vilka härliga bilder:D
Kenza, måste bara säga att du är otroligt inspirerande. Du är en brud som verkar ha så sjukt (ursäkta ordvalet) jävla kul men samtidigt så för du dig respektfullt och utstrålar professionalitet. Du verkar ha en otroligt intressant vardag.
Jag beundrar faktumet att du vid redan arton års ålder har kommit så långt som du gjort med din karriär, ditt liv. Du ska vara stolt över dig och absolut inte bry dig om folk som gör allt för att trycka ner dig. Du verkar vara en vettig tjej så jag tror du är stark nog att skaka av dig skitsnacket men bara så du vet, den enda anledningen till att de människorna säger och skriver sådana saker beror på egen osäkerhet och avund.
kram
damn.. jag skulle kunna döda för att få din kropp ;O
avundsjuka? JAA!! HUR FAN LYCKAS DU??
vilka härliga bilder!
DU ser grymt glad ut!!!!
htpp://mallamousan.blogg.se
http://mallamousan.blogg.se
http://mallamousan.blogg.se
åh vad man vill åka dit nu när man ser bilderna. verkar som att du verkligen haft det kul (:
Håller med! Skitfint på Kreta!
Hur lång är du?
En fråga bara.
Kram
fan ditt liv ser verkligen kul ut!
Är du säker?
Märks att du inte testat Rhodos om du tycker Kreta har bra fest
Var på Kreta och där fanns typ 2 barer? På Rhodos finns det hur många som helst och det var så sjuuuuukt mycket trevligt folk! GALNA PARTYKVÄLLAR jämfört med Kreta
Massa svenskar, norskar & danskar också vilket är sååå kul!
Tycker det är grymt kul att vi får se Nadja lite mer, hon är väldigt vacker!
Roliga bilder!
Hihi, vad gullig du är på andra bilden!
hihih
Heej Kenza! Hoppas att allt är bra med dig!
Jag tänkte fråga dig en sak, om du kanske kunde göra reklam för min blogg på din blogg, för att jag håller på att söka bandmedlemmar… Jag vill fixa ihop ett band som spelar Tokio Hotel låtar och typ kanske kommer på egna. http://www.Tokiohotelforlife.blogg.se heter bloggen och jag är 15 år. Du kan gärna få skriva att jag sjunger och att jag säker en gitarrist,basist och en trummis:D Helst i min ålder
Tack så mycket i förhand!<3
Puss ha det gött.
Du blir så fin på bild
Det är verkligen en fantastisk ö. Glad att du tycker om den så mycket, för det är också en av mina favoritdestinationer.

Väldigt fina bilder för den delen!
Jag såg dig på omslaget av Frida idag!
Du är jättefin och en jättebra förebild!
Kram<3
hej kenza! hoppas det är bra på kreta för jag ska dit om ca 3 veckor!!:) vilken tid på året va du där? längtar verkligen!
du sr ut att ha ganska roligt:)
TILL DAGENS FRÅGA!
Har du visat Tokio Hotel din tatuering i nacken?
Ser sjukt fint ut, och roligt! ååh
du har den mest perfekta kroppen! jealous
vi har likadana klänningar, läs gärna min blogg eller kolla in iaf, puss!
älskar kreta!
jag har varit på kreta 2000 och 2001 tror ja de va, och de va så jävla skönt där, förutom att jag typ brände sönder mina axlar
nadia är så vacker
Hej Kenza!
Jag undrar hur du gör med dina linser när du badar och sånt där och använder du dom hela tiden, eller har du glasögon på kvällarna och så? =)
Ohhhh, jag är så avundsjuk… Dels för att du har varit där och dels för att du ser ut att ha så himla skoj…
har varit på precis samma ställe. Eclipse. SÅ JÄVLA FAN SJUKLIGT UNDERBART! Danny, Martin, Tim.. Fan. Jag saknar det. Vill tillbaka nu nu nu. Kenza, kan du inte bara plocka med dig mig och boka första bästa till platanias nu.. Genast..
Tipsar dig om denna tjejens blogg om du älskar Malta! Hon ska nänligen FLYTTA dit och söka jobb som fastighetsmäklare!!
http://maltajenny.blogg.se/
Brun du va där!
jag vill dit =)
jjuliees.blogg.se
När jag gick i platanias på kreta i sommras såg jag en nattklubb som hette eclipse kan det ha varit den du va på?:)
Läs mina HISSAR och DISSAR!
http://www.GBGalina.blogg.se
Kenza när du la upp en bild på Zara skorna med nittar trodde jag aldrig jag skulle fina min storlek. Men det gjorde jag idag. Jag brukar ha 39 i zara skorna men i dom har jag 38. Hoppas du med hittade dem
Var på Kreta är det du har varit? Det är ju faktiskt medelhavets 5:e största ö så det finns ju många små byar och städer
det såg ut som att du hade riktigt kul!
HUR LÅNG ÄR DU?
ÄR INTE DU LITE KORT FÖR ATT VARA MODELL?
HUR BLEV DU MODELL?
det där med att du ser kort ut tycker jag bara är bra eftersom jag vill bli modell men tror att jag är för kort. tacksam för svar <33
Ska du åka din någon gång igen?
hahahah de såg sjukt skoj ut!!!:):):):)
//Frida ( http://www.shooooo.blogg.se )
jag har varit där
…. när jag var fem -.-
älskar ditt leénde ^^
Aaw vilka härliga bilder!
ni kan vinna en ipod nano röd på vår blogg =)
Kreta är underbart
Fina bilder
Kom just hem från Platanias, Chania-kusten…Härligt på Kreta….Älskar Kreta. Sjöng gospel på Clubs…Kolla bloggen min….Kolla in Färjan kanal5, avsnitt5, Måndagen den 5 Okt. Kl.20.00. Medverkar då. repris 9 Okt….Kram. Färjan-Ruth, Båtpastorn
Vad härligt det såg ut!
Jag och min pojkvän har ju tänkt resa nån stanns snart och jag kommer helt klart att föreslå Kreta! Fast jag har varit där ;P dock väldigt länge sen….
Once Crete gets into your heart it stays with you a lifetime!
Läs om en dagdrivares liv.
Haha, Danny är för härlig!
Hehe ja man ser verkligen hur du trivs!
du har lätt den bästa bloggen!
skulle vara kul att se filmen, kan du inte lägga ut den här?
kram / http://elinkvarnstrm.blogg.se
liiissaa.blogg.se
ser att du börjat lägga in lite bilder på nadia eller är det hon?
är det okej nu eller?
URL: http://ibitch.blogg.se/
ooohhh kreta är sååå bäst! Var där för 2 år sen, helt underbart !!!!
Man vill ju bara resa när man ser dina bilder!
just nu pågår det en tävling i min blogg om ett exklusivt läppglans från ett kalasbra märke
kika in min sminkblogg! Passa på nu, det är mindre än 24 h kvar …
Kramar / Passion for makeup
åh nadia är så söööt!
åååh va härliga bilder jag vill med dit! =)
hey kenza, is http://www.myspace.com/kenzazouiten your real profile??
Kreta är helt underbart!! alla borde åka dit minst en gång
Var i Platanias med en kompis nu i somras, hade verkligen riktigt kul, speciellt på Splendid mittemot Eclipse. underbar stad!
Kreta är underbart! Har varit där två år i rad. Eclipse är det bästa stället!
håller med, det ska vara kreta!
Kenza, Du är så himla vacker alltså. Hur kan man vara så naturligt vacker? Jag är VERKLIGEN avundsjuk på dig. Graow säger jag bara, (NEJ inte lesbisk) haha, har pojkvän. (: XOXO / Caroline
JUSTEEEE, VART TOG LEVIS VÄGEN??? ÄR INTE HAN OCKSÅ EN AV DINA NÄRMASTE VÄNNER? LÄGESEN MAN HÖRDA NÅGOT OM HAN…
:):)
NICE BLOGG!!!
Jag var på Kreta i somras! Var också på den klubben
:D och tropicano, om du känner igen det? KAreokebar! WOHO!
:D
måste åkta dit, fast när det får vi se
min pojkväns mamma är där nu.

dock ingen party människa men.
det får väl bli min tur nästa gång.
min pojkväns mamma är där nu.
dock ingen party människa men.
det får väl bli min tur nästa gång.
var på kreta är det?
Åhh jag håller med dig! Jag älskar kreta! Min mamma, syrra och jag var där nere samtidigt som du var där nere första gången i sommras
Vi åkte samma flyg som du 
SPANA IN DEN SENASTE BLOGGEN OM KÄNDISAR.. ALLT DET SENASTE OM ALLA, TILL OCH MED LILLA KENZA
SNÖÖÖGGGING KENZA!
fett! där va jag förra veckan
Hej Kenza! Jag undrar en liten sak. Säkert en jätte konstig fråga men vad är skillnaden mellan unika besökare och sidvisningar ? Vad menas med sidvisningar ? JÄTTE TACKSAM FÖR SVAR
Härliga bilder
Haha du är så söt så man bara vill nypa dig i kinderna.
sry men jag tycker inte om din nya design, den ser beig ut..:)
kreta var de läääänge sen man var!
: / värmebölja vore nånting nu i denna kyla.
Fan vill också utomlands!
JAG VILL VERKLIGEN ÅKA DIT!
Jag kanske ska åka i sommar hihi
Lika fin, like allways!
Kenza on the top of the world!
http://sweetsilence.blogg.se
http://sweetsilence.blogg.se
http://sweetsilence.blogg.se
Kreta är kanon men jag kan också rekomendera Ayia Napa! Sickt partyliv
Du är ju förjävla snygg Kenza!
Hejsan!
. Skriver även om annat som händer i mitt liv och det jag gillar
:D TOKIO HOTEL! =)
Besök gärna min blogg =). i centrum just nu i min blogg är att jag skriver om min bröst operation om hur det går och allt. Svarar på frågor om du vill ställa några
Mvh Camilla
PS. just nu sitter jag och lyssnar sönder Tokio Hotels Humanoid och Automatic
Gud va mysigt det såg ut
En af danmarks største mode blogge, med over 200 besøgende om dagen. Jeg skriver alt lige fra mode til politik – har lavet indlæg om selvtilld som blev et af de mest læste. Er lige nu på jordomrejse med familien. Hvor jeg er nået til sydamerika
Kreta är helt okej!
Nu har man verkligen lust att åka utomlands, nu när allt regn och rusk har börjat
Hösten är mysig men inte så mysig, haha.
LÄS MIN BLOGG!!
URL: http://worldorder.se
härliga bildeR =)
Åhhh vad härligt det ser ut att vara, längtar tillbaka till thailand när man ser underbara utomlandsbilder!
Tänkte också tipsa om min UTLOTTNING på min blogg där man nu kan vinna ett par romantiska handvirkade Torgvantar, var med och tävla du med!
Ha de gött!
Ser huuuuur kul ut som helst. I need a vacation..!
xo
Steph
Jag vill också fly till Kreta eller till något annat ställe. Är less på kalla Sverige just nu!
XXX
Hej .
Vill bara säga att från början varit helt anti dig kissie och bella och alla de andra, nu är det nästan så att jag måste läsa din blogg . Du verkar mer jordnära så keep up the good work
looks like so much fun! love the first shot so candid!
xoxo
Kelly
Oh crap, nu längtar även jag utomlands.. om du bestämmer dig för att åka iväg rätt snart men inser att du kanske behöver någon med stort hår (se blogg) så är det bara att höra av sig – jag ställer upp!
fuuun
ni måste haft kul<33!!
besök min blog tack komentera också!!
Men du har ju typ bara semestrat på kreta så tycker inte du kan säga att det är bästa platsen – det finns en heeel de inderbara platser på jorden – u har bar ainte upptäckt dem ännu! Tycler ja du ska göra.
om du fick välja skulle du helst bo på kreta eller sverige
Kika in på min secondhandbloppis, hitta något ingen annan har och var samtidigt rädd om miljön.
älskar den första bilden, sprider så mycket glädje!!
Underbara bilder
ÅH!
Kram från Hollywood
Kreta är mysigt
hans kropp med tribalen. giiiief me!!
Heeej !
och party såklart! Haha! Tror du att det är läge för det nu på Kreta??
Är det inte rätt dyrt på Kreata? Vad kostar mat, drinkar osv? Är det inte säsong för att åka dit nu i oktober? Jag och kompis är jättesugna på en sista-minuten, vi är ute efter värme, sol, bad och goda drinkar
Är jättetacksam för svar
Jättebra blogg förresten
/ Hanna.
Grymt snygg kille 4 bilden. vart hittar man honom? fniss hehe. hadde du kul då?
så underbara bilder
Jag älskar Grekland, det är underbart där!
Hej!
Har precis köpt ett par Dr. Martens, skulle vara kul att se hur du matchar dina, med vilka andra kläder osv.
Heej! Din blogg är jätte bra! Tummen upp
Har en fråga som jag verkligen, verkligen önskar att du skulle kunna svara på. Jag undrar hur mycket (på ett ungefär) din tandreglering kostade?
Jag skäms nämligen jätte mycket för mina tänder och skulle vilja få de fixade. Uppskattar verkligen ett svar! Ha det finast!
- den frågan nån ställde ifall du var muslim var jag nyfiken på haha en bra fråga..
Många söta killar Kenza, bra jobbat!
Kenza jag gillar dej som fan.
Men gumman Kreta haha det ÄR defintivt inget as bra drag där …herregud det finns typ 4 barer splendid, eclipse ,destilj och mylos jag bodde i platania i en och en halv månad fan man spydde ju till slut på tristessen på "bargatan" ne du testa nåt nytt Magaluf , agia napa, ibiza eller alanya där har du "riktiga party städer"
Va på Kreta förra sommaren. Nästa blir det Cypern
Va på Kreta förra sommaren. Nästa blir det Cypern
dina skor som du vill ha från topshop har kommit in don för 1400 spring och köp dom:D
åååh
Vad tycker du om stöld? Kommentera om det i mitt senaste inlägg!!
jag håller med!har varit där 21 gånger varje sommar i 10 år och även jobbat där på en nattklubb så jag kommer alltid att åka dit sen när jag har man och barn med.och skaffa mig ett hus där som pensionär!
ska du åka nästa sommar igen?
vad härligt det ser ut!
jag drömde om dig inatt, jag var på nån festival i en skog med mina kompisar och så var du där, så kom du fram till mig och frågade om jag hade kul och så sa du att jag var jättefin i håret. och du var som vanligt skitsnygg!!
party people!!!like it
Skojjar du, Grekland är asnajs och jag vill dit NU!
Prova Mikonos, jävligt ball Ö
det var det bästa inlägget du kunde skrivit just nu kenza : ) vi åker till kreta på söndag.. så dina ord va behövliga : ) nu kna man se fram emot det ännu mer !!! tack !!
Är ni också bekymrade över den rådande Vitamin well's-hysterin som råder i bloggarnas vardag? På bloggen Juxigt tittar vi närmare på detta fenomen och bloggvärlden dissikeras och granskas ur ett samhällskritiskt perspektiv.
Missa inte Juxigt – din gud i blogg världen. Läs det tänkvärda inlägget här —> http://juxigt.blogg.se/2009/september/draft-sept-29-2009.html
Fast jag inte känner dig så blev jag jätte glad när jag såg din intervju med TH. Fy fan du var GRYM! Riktigt bra frågor och väldigt charmig var du, du borde bli reporter. Kan du hantera din nervositet så bra när du träffar dina största idoler kan du ju hantera den med allt! Lycka till Kenza jag är jätte imponerad av dig!
Vilken spänniskille du har på ena bilden
fissy.blogg.se
Hej! Jag kom faktiskt hem från Kreta igår. Döör, vill verkligen inte vara hemma i detta höstväder. Hade också väldigt kul på eclipse men det var ganska lite folk nu när det är lågsäsong, vilket är tråkigt:(
härliga bilder!
Hej Kenza! Jag undrar bara, när du bytte stil blev det någon ändring på hur folk bemötte dig då? Kram / Alexandra
guud vad kul du måste ha haft!!
Det jag gillar med din blogg är att den skiljer sig från alla andras modebloggar (kissie, blondinbella, mogi etc). Du har ju faktiskt något bakom pannbenet – vilket inte många andra har!
Dessutom gillar jag att du kan lägga upp crazy bilder och inte bara bilder där du vet att du ser skitsnygg ut. Crazy är bra. Supersnygg 24/7 är tråkigt.
So keep it up girl!
Hej, jag var faktiskt i Kreta för några veckor sedan (5-12 september). Faktiskt skönt ställe! Var dessutom till eclipse också, såg en av dedär killarna där, faktiskt ett rolit ställe!
Vill åka dit igen as soon as possible! 
härligt!
<3
jag var där nu i somras. det var väldigt skoj;) va på eclipse väldigt ofta den veckan
har du tagit bort din navel piecering? den va inte med på frida..
Verkar vara ett härligt ställe:)
Kolla in denna annons på snygga nya GUESS skor!
http://www.tradera.com/auktioner/nattiru
eclipse och collage är det enda för dig eller? varför inte hyra rum där
Klart man saknar minnen
OMG!!! minnen!! inte visste jag att du och jag har festat på samma ställe!!! Han är ju bartenden på Eclipse!
:D:D fan vad kul jag och min kille har massor med bilder där ifrån!
:D:D Kenza du är as snygg! När ska du göra mer modellbilder om man får fråga? 
aahh! du är så jäkla söt. SJUKTavis
what a aperty!
Får vi inte se klippet? Det vore kul!
brunettkissie — paulinapanaxia.blogg.se
Sötnos.
SPANA IN MIN NYA BLOGG: http://WWW.MOKKIE.BLOGG.SE!!!
Oj, vilka partybilder, hälsar Marie på Minana Design !
SPANA IN DEN HETASTE SKVALLER BLOGGEN JUST NU
Kreta är verkligen underbart
! Jag ä-l-s-k-a-r maten, shoppingen, stränderna och folket. Allt är verkligen jätte fint
Ha det bra! Kram Rebecka
tycker kreta är en av de sämre öarna som grekland erbjuder
Var verkligen jätte snyggt i den hårfärgen och när du va så brun! såg fräsht ut! =)
Bra bilder. Du och killarna är snygga!!!
Kim Kardashian säljer sina använda kläder. Läs på HollywoodNytt var du kan köpa hennes kläder på nätet.
http://www.hollywoodnytt.com
Kan du inte visa den där filmen? =D
Saknar också Kreta! Eclipse och Tropicano är de bästa ställena men det finns nog ingen turistort som kan mäta sig med Agia Marina och Platanias.
Tycker att din blogg är rätt intressant och du verkar smart och har fötterna på jorden. Fortsätt så
var på kreta var det du var? jag åker dit nu på lördag till rethymnon
jag har varit där
och exakt på samma klubb som du var på
eclipse 
Kreta får bli resemålet nästa år! Det verkar vara både fint, varmt och grymt kul!
Vars på Kreta var ni?
härliag bilder!
åhh jag var på kreta typ 2-3 gånger som liten men det ända jag kommer ihår var när jag var två och rymde upp i ett torn på en av stränderna
Men jag ska apsolut åka dit när jag blir lite äldre och då med vännerna! ;D
Åh kommer ihåg när jag åkte till Kreta förra sommaren det var skiit kul
Hej
jag kom just hem idag från kreta, har varit där i 1 vecka! Och fyfan va kul vi har haft det! Eclipse är verkligen bäst haha!
saknar stället redan! Kram
Min syster Natalie ska flytta dit och jobba så som Danny och Tim gör! Hon har faktiskt träffat dom, och det var lite kul för hon vet ju redan vad dom heter men sen så "gissade" hon vad Danny heter när hon åkte dit senast och han tyckte det var jätte coolt=) Ska hälsa på henne där borta när hon flyttar dit nästa år! Kanske ser man dig där? Gud vad coolt det skulle va, tihi. Kramar ♥
Min syster Natalie ska flytta dit och jobba så som Danny och Tim gör! Hon har faktiskt träffat dom, och det var lite kul för hon vet ju redan vad dom heter men sen så "gissade" hon vad Danny heter när hon åkte dit senast och han tyckte det var jätte coolt=) Ska hälsa på henne där borta när hon flyttar dit nästa år! Kanske ser man dig där? Gud vad coolt det skulle va, tihi. Kramar ♥
Kan vi inte få se videon?
haha det stämmer, kreta är faktiskt världens bästa ställe, och därför åkar jag dit varje sommar
.
Hej Kenza skulle du kunna lägga ut några bilder på dig när du gick i 6-7:an och säga lite vad du hade för stil ?
kram
vilken mascara använder du?
snälla svara!
Varför lägger du aldrig upp bilder på din familj? Vore kul att se om du liknar mamma eller pappa mer. Lite kul så där
åh, jag saknar också värmen! vill verkligen åka till kreta nångång, har aldrig varit där! men i höst blir det egypten
läser din blogg varje dag! kraam. <3
förresten, jag har tänkt på det tidigare men aldrig kommenterat om det, jag tycker att du är jättelik anna sahlin på vissa bilder! håller du med?
jag va där i sommras, helt underbart!
du är för snygg!
åååhhh, fan va kul de såg ut! :O ..inte lite party där asso xD ..inte lite nöjd du såg ut breve den där "muskelberget".. kram <3
jag bodde på hotellet bedvid dig i juli
stolt! och du har helt rätt, platanias är underbart
åh vad glad jag blir när du skriver så! åker till kreta imorgon för första gången

lär inte få se så mycket av utelivet om nätterna för jag åker med min pappa och lillasyrra men ska bli härligt ändå
Hej!
Hade med skit kul där. Träffade du Leah, chis o dom med ? Kram
Sjukt det va på precis samma ställa jag va förra året i maj på eclipse bar kreta / platanias..
Träffade Kosta där hehe som du va tillsammans med på ett av korten
hej, jag måste säga du är nog den vackraste bloggaren någonsin, men du borde skära ner med de rödaläppstiftet ;/ eftersom du har stora läpper blit der för mkt
ps älskar din jacka!!!! 
Fijna bilder !! ;D<3
säkert helt underbart där nere. =)
Kom hem från min första Kreta resa förra veckan. Jag älskar det! Ska absolut fara dit igen, kanske bo där ett tag ? ♥
Där hade vi visst både Danny och Levi =)
Jag va på Kreta för drygt en månad sedan! En av dom roligaste sakerna jag gjort! Värmen,miljön, människor man träffar och allt är helt underbart! Saknar det så mycket, så förstår dig fullkomligt!
asså jag undrar bara, röker du????
Har redan varit på Eclipse. Och du har helt rätt, en otroligt rolig klubb/bar måste jag säga :]
Hejj kenza§
jag är i stockholm nu,
vill så gärna se dig,
bor du i stockholm?
hahaha det är ju tim! fan va tufft!
du är så otroligt fin:)<3
kom hem från 2 veckor på kreta igår!=) oxå mitt favorit ställe! varit där 3 ggr! vart brukar du åka när du är där>? jag gillar platanias bäst! du är ap snygg! puss h
Der har jeg å vært
eclipse er favorittstedet, miss it! hilsen norsk fan 
Har du fyllt läpparna med silikon eller? Din blogg suger, gå in på foki.blogg.se istället
Kan inte du publisera videon?
eller består den bara av bilder?